Poczta Guernsey

0Shares

14 lutego wydano zestaw sześciu znaczków ilustrujących skrzynki pocztowe w Alderney.

Historia skrzynki pocztowej, czyli skrzynki słupkowej, zaczyna się na Guernsey, po tym, jak ustawa Penny Postage Act z 1840 r. utorowała drogę niedrogim przesyłkom pocztowym i łatwym w użyciu znaczkom samoprzylepnym. Przed wprowadzeniem skrzynek pocztowych nadawcy musieli albo zanieść list do domu przyjmującego, który dla wielu społeczności był oddalony o wiele mil, albo czekać na portiera, który spacerował po ulicach zbierając listy od mieszkańców i dzwonił dzwonkiem, aby zwrócić na siebie uwagę.

W 1850 roku Anthony Trollope został w końcu uznanym powieściopisarzem, ale w tym czasie pracował jako urzędnik geodety na poczcie, któremu przypisuje się wprowadzenie skrzynek pocztowych do Wielkiej Brytanii. Jest prawdopodobne, że podczas swoich podróży do Europy w ramach swoich obowiązków pocztowych widział przydrożne skrzynki pocztowe używane we Francji i Belgii. Aby przetestować użycie skrzynek pocztowych, zatwierdzono próbę na Wyspach Normandzkich. W Jersey zainstalowano cztery żeliwne skrzynki słupkowe, które weszły do użytku 23 listopada 1852 r., a okres próbny rozszerzono na Guernsey w 1853 r. Skrzynki pocztowe zaczęły pojawiać się na kontynencie od 1853 r. W tym wczesnym okresie, ponieważ nie istniał żaden standardowy projekt pojawiło się wiele różnych stylów.

Chociaż najwcześniejsze skrzynki pocztowe na Jersey były czerwone, w 1859 r. jako standardowy kolor wybrano zielony. Jednak po tym, jak ludzie narzekali, że trudno je znaleźć, w 1874 r. standardowym kolorem stał się czerwony. Jednak te na Alderney i Guernsey zostały pomalowane niebieski w 1980 r., aby pasował do marki poczty.

Zestaw sześciu znaczków przedstawia następujące skrzynki pocztowe:

  • Lotnisko Alderney (65 pensów)
  • Białe bramy (88p)
  • Route de Picaterre (1,20 GBP)
  • Ulica Wiktorii (1,36 GBP)
  • Trasa de Braye (1,68 GBP)
  • Główna ulica (1,74 GBP)

Oprócz zestawu sześciu znaczków znajduje się także miniaturowy arkusz o wartości 4,29 funta przedstawiający skrzynkę pocztową na stacji kolejowej Braye Road, która jest częścią jedynej działającej linii kolejowej na Wyspach Normandzkich.

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

(0)